Rząd nie zmieni Karty nauczyciela
Pedagodzy nie muszą się martwić o swoje ustawowe przywileje. Po ponad czterech latach uzgodnień premier i minister edukacji wycofali się z nowelizacji
Z informacji DGP wynika, że rząd nie chce rozpoczynać z góry przegranej wojny z nauczycielami i narażać się tej grupie zawodowej, m.in. skracając jej urlopy i w znacznym stopniu pozbawiając czternastek. Tym bardziej że nie ma pewności, jak w tej sprawie zachowałby się koalicjant. Co więcej, także samorządowcy, choć przyklasnęli woli zmian w Karcie nauczyciela, to na jednym ze spotkań z minister edukacji prosili, aby tego tematu nie poruszać w roku, w którym są wybory samorządowe.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.