Nauczyciel wciśnięty w gorset systemu
Wykład i notatka - to ciągle główne narzędzia nauki w szkołach
Co piąty nauczyciel przedmiotów przyrodniczych w szkole podstawowej nigdy nie skorzystał na lekcji ze sprzętu do doświadczeń - pipet, palników, probówek. Na angielskim 45 proc. uczniów nie zabiera głosu przed całą klasą. Połowa polskiego polega na zapisywaniu notatek, które do zeszytu dyktuje nauczyciel. Co trzeci gimnazjalista przyznaje, że matematyk zawsze lub prawie zawsze dopuszcza rozwiązywanie zadań jedynie wskazaną przez niego metodą. Również historia w większości prowadzona jest w formie pogadanek. Takie są konkluzje "Raportu o stanie edukacji 2013", przygotowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych. Analitycy IBE zauważyli, że belfrowie uznają ten stan za najbardziej efektywną metodę pracy na lekcji.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.