Dziennik Gazeta Prawana logo

Student dostanie pomoc z procentami

Uczelnie, które zwlekają z płaceniem stypendiów, będą musiały wypłacić odsetki. Laureaci olimpiad zyskają wsparcie już na I roku

Szkoła wyższa, która nie wypłaci stypendium w terminie, będzie musiała zapłacić studentowi odsetki. Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważa resort nauki. Chce też zwiększyć limit osób, które będą mogły uczyć się na drugim kierunku studiów za darmo. To, czy student będzie zwolniony z płacenia, może być uzależnione od wyników rekrutacji na studia. Ministerstwo planuje również, aby najlepsi maturzyści otrzymywali stypendium rektora już na pierwszym roku studiów. Ale przysługiwałoby ono tylko laureatom olimpiad.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.