Subwencja niezgody
Decentralizacja oświaty przyniosła wiele pozytywnych zmian. Niestety, przy okazji wywołała także wojnę o pieniądze, jaką od lat toczą między sobą MEN i samorządy
Poprawa bazy lokalowej szkół, przeprowadzenie reformy gimnazjalnej i ograniczenie nierówności w jakości kształcenia - to główne zalety przekazania oświaty samorządom. Wprowadzone reformami między 1900 i 1999 r. zmiany przyniosły jednak również wiele problemów - w tym bałagan z finansowaniem i problemy szkolnictwa zawodowego - wynika z raportu Instytutu Badań Edukacyjnych. Dokument "Bilans zmian instytucjonalnych. Polska oświata w okresie transformacji" to pierwsza próba podsumowania procesu przekazywania placówek samorządom.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.