Silna płeć słabsza niż ta słaba
Chłopcy częściej niż dziewczęta opuszczają lekcje, mniej czasu poświęcają na naukę i częściej powtarzają klasę. Efekt? Dominują wśród dzieci z najgorszymi wynikami w szkole - wynika z najnowszego raportu OECD
W grupie piętnastolatków najgorzej radzących sobie ze wszystkich przedmiotów przeważają chłopcy. Podczas gdy na najniższym poziomie umiejętności znajduje się jedynie niecałe 4 proc. młodych Polek, równocześnie jest tam 7,6 proc. ich kolegów - wynika z analiz OECD. W całej organizacji sześć na dziesięć osób, które kiepsko radzą sobie z matematyką, czytaniem i naukami przyrodniczymi, to młodzi mężczyźni. OECD właśnie zaprezentowała raport o edukacyjnych dysproporcjach między płciami.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.