Nowy podatek: wychowawczy
Fiskus chce zabrać ośrodkom dla młodzieży 7 mln zł
- Urząd Kontroli Skarbowej nakazuje nam zwracać subwencję oświatową. Tylko za 2010 rok musimy oddać blisko 800 tys. zł - alarmuje Sławomir Moczydłowski, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego (MOW) w Goniądzu. To blisko jedna trzecia pieniędzy, jakie dostała w tym czasie placówka. Podobne kontrole prowadzone są także w innych ośrodkach tego typu. - Wszystko przez niejasne przepisy i sprzeczne interpretacje, które wydaje Ministerstwo Edukacji Narodowej - ocenia. Dyrektorzy MOW-ów zjeżdżają dziś do Warszawy, by wspólnie zaapelować do resortu o interwencję.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.