Dziennik Gazeta Prawana logo

Szkoły bez bójek. Tylko w statystykach

1 lipca 2018

OŚWIATA Szefowie placówek oświatowych nie informują kuratorów o przemocy rówieśniczej wśród uczniów. Informacje o niej niechętnie też przekazują gminom i rodzicom

Z sondy przeprowadzonej przez DGP w kuratoriach wynika, że w polskich szkołach bardzo rzadko dochodzi do bójek czy innego rodzaju agresji rówieśniczej. Od września ubiegłego roku tego typu zjawisk nie zgłosiła żadna z podlaskich placówek oświatowych. Tak samo było na terenie Lubelskiego. Z kolei w śląskim kuratorium dowiedzieliśmy się, że przemoc rówieśnicza w placówkach oświatowych występowała na terenie regionu incydentalnie. - Każda sprawa została przez nas zbadana - stwierdza Anna Kij ze Śląskiego Kuratorium Oświaty.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.