Sprawdzian nie tak zbędny, jak go piszą
EDUKACJA Bez testu po VI klasie zagrożona jest oparta na nim ocena pracy szkoły. Potrzebny jest nowy miernik
Notatka z pamiętnika, która uzasadni, dlaczego warto pomagać, ogłoszenie o odbywającym się w szkole spotkaniu z podróżnikiem i przekształcenia ułamków - to tylko niektóre z zadań, z jakimi wczoraj musieli zmierzyć się tegoroczni szóstoklasiści. Ponad 340 tys. uczniów rozwiązywało zadania z matematyki, języka polskiego i języka obcego. Prawdopodobnie po raz ostatni pisali oni sprawdzian po szkole podstawowej. MEN zamierza go zlikwidować - projekt w tej sprawie trafił już do konsultacji społecznych. Jak przekonuje minister edukacji Anna Zalewska, egzamin niepotrzebnie stresuje uczniów. Podobnego zdania była także jej poprzedniczka - Joanna Kluzik-Rostkowska.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.