Nasza szkoła dźwignią dla najsłabszych. Pomagają im zwłaszcza gimnazja
Polska może się pochwalić jednym z najniższych odsetków dzieci, które bardzo źle radzą sobie z nauką w OECD. Z krajów UE lepsze są tylko Finlandia i Estonia
Badacze z Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) postanowili sprawdzić, co sprawia, że uczniowie uzyskują gorsze wyniki w nauce. Powód? "Kiedy duża część populacji osiąga jedynie podstawowy poziom umiejętności, spowolniony jest rozwój ekonomiczny kraju" - podkreślają. Według nich niewielki wpływ mają oczekiwania rodziców czy liczba godzin spędzanych nad pracami domowymi. O wiele większy - opuszczanie szkoły. Polska wyróżnia się w tym zestawieniu na plus, czyli odsetek słabych uczniów jest u nas stosunkowo niewielki. Zdaniem naszych ekspertów to efekt gimnazjum.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.