Podwyżki będą z datą wsteczną
Wstecznie od 1 stycznia 2009 r. wzrośnie uposażenie funkcjonariuszy Służby Wywiadu Wojskowego. Z datą wsteczną zostaną również podwyższone dodatki za wysługę lat oraz stopień wojskowy.
Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało rozporządzenie, które umożliwi podwyżkę uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Wywiadu Wojskowego. Środki na ten cel zostały zapisane w ustawie budżetowej na 2009 rok. Podstawą służącą do obliczenia uposażenia jest wielokrotność kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy ustalone na poziomie 3,81. W porównaniu z aktualnymi stawkami wysokość uposażenia zostanie podwyższona od 6 do 10 proc., po zaokrągleniu nowych stawek do pełnych złotych. Na przykład, podwyżka uposażenia generała wzrośnie miesięcznie z 9100 zł do 9645 zł brutto. Najniższe uposażenie w tej służbie zostanie podwyższone o 150 zł miesięcznie z 1900 zł do kwoty 2050 zł brutto. Jednocześnie przeciętne uposażenie wzrośnie o 343,71 zł brutto miesięcznie. Ze względu na fakt, że podwyżka została zapisana w ustawie budżetowej na ten rok, uposażenia zasadnicze według nowych stawek będą przysługiwały funkcjonariuszom Służby Wywiadu Wojskowego od 1 stycznia 2009 r. (z datą wsteczną).
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.