Zarządzanie systemem ratownictwa
Od 10 lutego 2009 r. zacznie obowiązywać ustawa z 5 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 11, poz. 59). Zostaną utworzone ośrodki zarządzania ratownictwem medycznym funkcjonujące na poziomie lokalnym. Ośrodki obsługiwać będą zgłoszenia alarmowe oraz koordynować działania ratownicze. Zintegrowane mają zostać także służby dyżurne poszczególnych podmiotów ratowniczych, funkcjonujące na terenie powiatu i województwa. Możliwe będzie zatrudniania operatorów numerów alarmowych, tj. osób cywilnych, które mają wspierać dyspozytorów służb ratowniczych działających w ramach centrów powiadamiania ratunkowego.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.