W skrócie
Zarzut zabójstwa postawił prokurator dwóm nastolatkom, którzy w stolicy zaatakowali i zabili policjanta. Według świadków, jeden ze sprawców rzucił w tramwaj koszem na śmieci. Zareagował na to wychodzący z tramwaju 42-letni policjant stołecznej komendy, ojciec dwójki dzieci, asp. Andrzej Struj. 18-letni Mateusz N. pchnął policjanta nożem, drugi sprawca go przytrzymywał. Obaj przyznali się do winy. Grozi im 25 lat więzienia. Szef MSWiA Jerzy Miller przyznał zmarłemu złotą odznakę "Zasłużony policjant", a Lech Kaczyński Krzyż Zasługi za Dzielność.
W weekend warunki drogowe będą fatalne - ostrzegają meteorolodzy. W całym kraju będzie sypać gęsty śnieg, a miejscami spadnie marznący deszcz. Śnieg zaczął padać już wczoraj, taka pogoda ma się utrzymać aż do przyszłego tygodnia. Najgorsze warunki panować będą na wschodzie kraju i na Podkarpaciu. Szczególnie kierowcy muszą tam wzmóc czujność, drogi mogą być oblodzone. Sobota i niedziela to kolejne fale opadów śniegu. Chmury nadciągną od południowego wschodu. Polska będzie tkwić w kleszczach niżu, więc nie ma co liczyć na poprawę pogody. Jedynie w niedzielę pojawią się lokalne przejaśnienia. id, pap
Anders Hoegstroem, który zlecił kradzież napisu "Arbeit macht frai" z oświęcimskiej bramy, został zatrzymany przez szwedzką policję. - 34-letni mężczyzna został zatrzymany w czwartek w Sztokholmie na podstawie europejskiego nakazu aresztowania wydanego przez krakowski sąd - poinformowała prokurator Agnetha Hilding Qvarnstrom. Dodała, że Hoegstroem otrzyma obrońcę i zostanie przesłuchany przez szwedzkich śledczych, zanim władze podejmą decyzję ws. jego ekstradycji do Polski. Z ustaleń śledczych wynika, że to on zlecił kradzież napisu trzem polskim złodziejom.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu