Będzie ekshumacja Olewnika
Prokuratura nie ma pewności, czy znalezione w 2006 roku zwłoki to ciało Krzysztofa Olewnika.
Dlatego zdecydowała o ekshumacji i ponownym przebadaniu DNA. Domagała się tego rodzina zamordowanego Krzysztofa.
Wątpliwości śledczych wzbudziła przede wszystkim ekspertyza biegłego, według której jeden z łańcuchów DNA z próbki pobranej w 2006 roku nie pasuje do właściwego DNA Olewnika. Choć może to oznaczać tylko błąd pomiaru, to jednak rodzina chce mieć stuprocentową pewność, że zwłoki znalezione pod koniec października 2006 roku to rzeczywiście Krzysztof Olewnik.
Kolejnym powodem ekshumacji jest również tajemnicze zdarzenie z dnia odnalezienia zwłok. Kilka dni przed oficjalną sekcją, która miała potwierdzić tożsamość odnalezionego mężczyzny, ktoś pobrał kawałek kości do badań DNA bez formalnego protokołu. Prokuratorzy chcą więc zbadać również te okoliczności.
Krzysztof Olewnik został porwany w 2001 roku. Był więziony blisko dwa lata. Został zamordowany przez swoich porywaczy, mimo że jego rodzina przekazała okup.
Śledztwo dotyczące tego morderstwa ujawniło wiele nieprawidłowości w polskich organach ścigania.
, pap
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu