Będzie jeszcze łatwiej zostać policjantem
Policjant, który nie zdał jednego z testów, będzie mógł od razu przystąpić do egzaminu oficerskiego. Dopiero oblanie poprawki spowoduje, że będzie musiał czekać 6 miesięcy na następną szansę.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt nowelizacji rozporządzenia z 19 lipca 2007 r. w sprawie mianowania na stopnie policyjne (Dz.U. nr 145, poz. 1017). Ma ono uprościć zasady i tryb składania egzaminu oficerskiego. Zgodnie z nowymi przepisami o mianowaniu na stopień oficerski będzie decydować łączna suma punktów ze wszystkich testów. Dzięki takiemu rozwiązaniu jeden niezdany test (np. z wiedzy ogólnej lub sprawności fizycznej) nie spowoduje oblania całego egzaminu oficerskiego. Wyższy wynik z jednego sprawdzianu zrównoważy słabą ocenę z drugiego.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.