Dziennik Gazeta Prawana logo

Żołnierz dostanie wyższą dietę za ćwiczenia

3 lipca 2018

Za ćwiczenia poza jednostką wojskową żołnierze zawodowi będą otrzymywać 23 zł dziennej diety. To o 17 zł więcej niż obecnie wypłaca im armia.

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) przychyliło się do wniosku dowódców jednostek wojskowych, aby zwiększyć dzienne stawki diety przysługującej żołnierzom zawodowym, którzy uczestniczą w ćwiczeniach lub szkoleniach na terenie poligonu. Stawka ta ma wzrosnąć z 5,75 zł do 23 zł. Będzie ona liczona za każdą pełną dobę wykonywania zadań poza stałym miejscem pełnienia służby lub miejscem zamieszkania. Takie zmiany wprowadza projekt nowelizacji rozporządzenia ministra obrony narodowej z 16 grudnia 2009 r. w sprawie należności pieniężnych żołnierzy zawodowych za przeniesienie, przesiedlenie i podróże służbowe (Dz.U. nr 221, poz. 1744). Projekt trafił do uzgodnień międzyresortowych. Zacznie obowiązywać po 14 dniach od publikacji w Dzienniku Ustaw.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.