Chorzy policjanci otrzymają niższe pensje
RZĄD PRZYJĄŁ - Rząd chce obniżyć ze 100 proc. do 80 proc. wysokość uposażeń chorych żołnierzy i funkcjonariuszy. Związki zawodowe grożą, w reakcji na te plany, skierowaniem ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.
Wczoraj rząd przyjął projekt założeń do ustawy o racjonalizacji uposażeń służb mundurowych. Zgodnie z nimi chorzy policjanci i żołnierze zawodowi za okres choroby otrzymają 80 proc. uposażenia zasadniczego z dodatkami do uposażenia o charakterze stałym. Na dotychczasowych zasadach będzie wypłacane uposażenie tylko osobom, których choroba ma związek ze służbą.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.