Dziennik Gazeta Prawana logo

Policjant dostanie mniej pieniędzy za czas choroby

1 lipca 2018

PROJEKT - W czasie zwolnienia lekarskiego chorzy funkcjonariusze i żołnierze zawodowi będą otrzymywać 80 proc. uposażenia. Dodatkowo otrzymają niższą nagrodę roczną.

Rząd planuje ograniczyć o 20 proc. wysokość uposażenia wypłaconego funkcjonariuszom i żołnierzom w czasie choroby. Dodatkowo wypłacana im nagroda roczna będzie zmniejszana proporcjonalnie do czasu przebywania na zwolnieniach lekarskich. Obniżka ta nie będzie jednak miała wpływu na wysokość emerytury (z wyjątkiem funkcjonariuszy Służby Celnej), bowiem te świadczenia są ustalane na podstawie ostatniego uposażenia. Rząd jednocześnie obiecuje, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mają być przeznaczone w całości na fundusz nagród i zapomóg dla osób wykonujących pracę za chorych. Zmiany te zakłada projekt założeń do ustawy o racjonalizacji uposażeń służb mundurowych przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.