Armia nie wyrzuci za brak kondycji fizycznej
Wojsko
Żołnierze będą mogli awansować na wyższe stopnie, zajmując jednocześnie dotychczasowe stanowisko służbowe. Jednak co roku będą podlegać ocenie. Takie m.in. zmiany przewiduje uchwalona w piątek przez Sejm ustawa z 11 października 2013 r. o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych oraz niektórych innych ustaw. W Sejmie przegłosowano obie poprawki zgłoszone przez Senat do omawianej ustawy. W efekcie żołnierze, którzy doznali długotrwałego uszczerbku na zdrowiu podczas misji wojskowej, będą mogli do końca przyszłego roku występować o przywrócenie do służby. Druga poprawka umożliwi im w ciągu pół roku od wejścia w życie ustawy zwrócenie się do armii z wnioskiem o naliczenie zaległego ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.