Dziennik Gazeta Prawana logo

Armia nie wyrzuci za brak kondycji fizycznej

2 lipca 2018

Wojsko

Żołnierze będą mogli awansować na wyższe stopnie, zajmując jednocześnie dotychczasowe stanowisko służbowe. Jednak co roku będą podlegać ocenie. Takie m.in. zmiany przewiduje uchwalona w piątek przez Sejm ustawa z 11 października 2013 r. o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych oraz niektórych innych ustaw. W Sejmie przegłosowano obie poprawki zgłoszone przez Senat do omawianej ustawy. W efekcie żołnierze, którzy doznali długotrwałego uszczerbku na zdrowiu podczas misji wojskowej, będą mogli do końca przyszłego roku występować o przywrócenie do służby. Druga poprawka umożliwi im w ciągu pół roku od wejścia w życie ustawy zwrócenie się do armii z wnioskiem o naliczenie zaległego ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.