Co pokonało leoparda
Na poligonie w Świętoszowie zapalił się czołg. Czterech żołnierzy zostało rannych. Śledztwo trwa
Pożar w czołgu Leopard 2 A4 wybuchł podczas ćwiczeń poligonowych w kierowaniu ogniem. Członkowie załogi trafili z oparzeniami do szpitala w Nowej Soli. Placówka nie udziela informacji o ich stanie. Wiadomo jednak, że przebywa tam trzech wojskowych, którzy brali udział w wypadku. - Powołana komisja bada wszelkie okoliczności zdarzenia. Sprawa objęta jest postępowaniem Żandarmerii Wojskowej, a rola amunicji w wypadku jest weryfikowana. O wszelkich wnioskach poinformuję po zakończeniu prac komisji - mówi kapitan Adriana Wołyńska, rzecznik prasowa 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.