Wyższa emerytura za dłuższą służbę
Doświadczeni funkcjonariusze służby otrzymają podwyższony dodatek stażowy. Maksymalnie będzie on wynosić 35 proc. uposażenia zasadniczego
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało trzy projekty rozporządzeń zmieniających zasady ustalania dodatków stażowych. Z nowych regulacji skorzystają policjanci, pogranicznicy oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Przygotowane rozwiązania mają związek z ustawą z 11 maja 2012 r. zmieniającą ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (Dz.U. z 2012 r. poz. 664). Zgodnie z nią osoby wstępujące do służby po 31 grudnia 2012 r. mogą się ubiegać o emeryturę, jeśli ukończą 55 lat oraz mają udowodnione do najmniej 25 lat służby.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.