Kandydaci na żołnierzy z mniejszymi podwyżkami
Uposażenia kandydatów do służby zawodowej nie będą już automatycznie wzrastać wraz z podwyżkami najniższej płacy w armii – zakłada projekt rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej (MON).
Obecnie wysokość żołdu osób przygotowujących się do bycia mundurowym jest określana procentowo na podstawie stawki najniższego uposażenia zasadniczego żołnierza zawodowego (szeregowego). MON przekonuje, że jego wzrost z 1400 zł brutto (w 2004 r.) do 3200 zł brutto (w 2018 r.) doprowadził do nieproporcjonalnie dużych zarobków w służbie kandydackiej. W ocenie resortu taki automatyzm jest krzywdzący wobec żołnierzy zawodowych.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.