Dziennik Gazeta Prawana logo

Z zakupami zbrojeniowymi jest dobrze, ale jest źle

2 lipca 2018

Po raz kolejny udało nam się zrealizować budżet na obronność w stu procentach - pochwalili się minister obrony Antoni Macierewicz i jego zastępca, odpowiedzialny za większość zakupów Bartosz Kownacki. Biorąc pod uwagę, że ostatnimi latami budżet resortu obrony jest rekordowy, trzeba docenić ten wynik i pogratulować. Choć warto też mieć w pamięci, że w zeszłym roku nie udało się podpisać żadnego z dużych kontraktów, jak tarcza przeciwrakietowa Wisła czy mająca być sfinalizowana pod koniec roku umowa na artylerię dalekiego zasięgu Homar, a tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej jest znacznie bardziej kosztowne, niż pierwotnie zapowiadano. Trudno też się dopatrzyć, by w wyniku dokonanych zakupów doszło do radykalnego wzrostu zdolności bojowej Wojska Polskiego.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.