Dziennik Gazeta Prawana logo

Jak minister Elżbieta Witek została opiekunką ochotniczych strażaków

10 lipca 2019

Uchylić nieba ochotniczym strażom pożarnym, wyprostować sytuację z nowymi dowodami osobistymi, poprawić bezpieczeństwo ludności w sytuacji zagrożeń pogodowych i dokończyć reformę w służbach – to priorytety minister Witek.

Nowe szefostwo MSWiA nakreśliło swoje plany na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami. Jednym z ważniejszych projektów ma być podwyższenie rangi ochotniczych straży pożarnych (OSP). – Chcemy, by nareszcie dostrzeżono rolę strażaków ochotników. Służbę pełnią 24 godziny na dobę, ochotniczo i nie mają z tego pieniędzy. Nie możemy zostawić bez opieki tych ponad 700 tys. osób – przekonuje minister.

Pozostało 96% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.