Dziennik Gazeta Prawana logo

Zbrojeniówka strzela w MON

10 kwietnia 2019

Flytronic, spółka z Grupy WB, złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędników resortu obrony i pracowników Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Sprawa dotyczy wartej prawie 800 mln zł umowy na bezzałogowce. Chodzi o program „Orlik”, a dokładniej o „platformy przeznaczone do prowadzenia działań rozpoznawczych poprzez wykorzystanie głowic optoelektronicznych oraz stacji radiolokacyjnych (…). Jest to system służący do długotrwałego prowadzenia rozpoznania obrazowego na rozległym obszarze (…), w dzień i w nocy”. Jak pod koniec listopada podało Ministerstwo Obrony Narodowej, konsorcjum składające się z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 oraz spółki Pit-Radwar zaoferowało Siłom Zbrojnym RP zaprojektowany od podstaw i wyprodukowany w Polsce system PGZ-19R.

Pozostało 85% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.