Celnikowi przysługiwać będzie dodatkowe wyżywienie
Funkcjonariuszowi celnemu m.in. w czasie pełnienia służby nadzwyczajnej czy konwoju przysługiwać będzie dodatkowe wyżywienie bądź równoważnik pieniężny za nie.
Na podstawie projektu rozporządzenia ministra finansów określono, że normy wyżywienia przysługujące funkcjonariuszowi celnemu w czasie wykonywania obowiązków służbowych podzielono na: zasadniczą i dodatkową. Z kolei w ramach normy dodatkowej wyodrębniono normę uzupełniającą oraz napoje.
Wyżywienie według normy zasadniczej przysługiwać będzie tym funkcjonariuszom, którzy z racji uczestnictwa w szkoleniach i kursach odbywających się w ośrodkach szkolenia, są zakwaterowani w tych ośrodkach.
Uprawnienie to dotyczyć będzie także funkcjonariuszy, którzy składają egzaminy poza miejscem zamieszkania. Ponadto obowiązek zapewnienia wyżywienia według normy zasadniczej obejmie funkcjonariuszy: pełniących służbę w systemie nadzwyczajnym, skierowanych do pełnienia służby na jednostkach pływających i w czasie konwoju lub strzeżenia towarów (na czas powyżej ośmiu godzin), biorących udział w zawodach sportowych i spartakiadach oraz przebywających na obozach kondycyjnych. W sytuacji, gdy funkcjonariusze nie mogą korzystać z wyżywienia przysługującego w naturze będą otrzymywać za nie równoważnik pieniężny. Wypłacany on będzie w wysokości 100 proc. wartości przysługującej normy wyżywienia.
Ewa Matyszewska
Projekt z 1 września 2009 r. rozporządzenia ministra finansów w sprawie przypadków otrzymywania przez funkcjonariuszy celnych wyżywienia lub równoważnika pieniężnego w zamian za wyżywienie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu