Dziennik Gazeta Prawana logo

Czy można wystąpić o wyrównanie zasiłku wypłaconego w 2008 roku

22 kwietnia 2010

W 2008 roku wypłacaliśmy naszej pracownicy w ciąży zasiłek chorobowy przez pełny okres zasiłkowy(182 dni), a następnie świadczenie rehabilitacyjne do dnia porodu. Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego w celu obliczenia świadczenia rehabilitacyjnego została zwaloryzowana. Podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego nie ustalaliśmy na nowo, ale wyłączyliśmy z niej kwotę, która wynikała z waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego. Uznaliśmy, że waloryzację należało stosować tylko do świadczenia rehabilitacyjnego. W kwietniu 2010 roku wpłynęło do nas pismo od pracownicy, która zażądała przeliczenia podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego z uwzględnieniem waloryzacji i dopłaty wyrównania. Czy pracownica ma rację? Czy sprawa nie uległa przedawnieniu?

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.