Dziennik Gazeta Prawana logo

Klienci OFE nie będą mogli zarabiać na giełdzie mimo hossy

6 sierpnia 2009

W przyszłym roku mają ruszyć bezpieczne subfundusze dla klientów OFE. Będą do nich przez pięć lat przenosić oszczędności 50-letnie kobiety i 55-letni mężczyźni. Po tym czasie, gdy skończą 55 i 60 lat, będą mogli oszczędzać wyłącznie w bezpiecznych funduszach. Taki wymóg może oznaczać, że klienci OFE mogą nie skorzystać z dobrej koniunktury na giełdzie. Zmienić ma się też sposób zapisywania do OFE. Nie będą już tego robić akwizytorzy. Osoby chcące zapisać się do funduszy zrobią to za pomocą poczty lub internetu. Takie m.in. propozycje zawiera projekt zmian przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, do którego dotarła GP. Na jesieni odpowiedni projekt ustawy ma przyjąć rząd.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.