Dziennik Gazeta Prawana logo

Czy trzeba płacić składki od bonów, talonów i paczek świątecznych

3 grudnia 2010

UBEZPIECZENIA- Składki nie są potrącane od talonów czy bonów finansowanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, jeśli ich przyznanie jest uzależnione np. od sytuacji materialnej pracownika

Pracownicy w okresie przedświątecznym coraz częściej otrzymują od swoim pracodawców talony lub bony uprawniające ich do wymiany na towary lub usługi. O tym, czy od takich bonów i talonów należy naliczać składki na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne, decyduje źródło, z jakiego są one sfinansowane. W określonych przypadkach takie świadczenia są zwolnione od składek. Niekiedy jednak pracodawca powinien naliczyć od ich wartości i odprowadzić składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.