Dziennik Gazeta Prawana logo

ZUS pobierze składki od służbowych samochodów

3 stycznia 2011

Przedsiębiorcy umożliwiający pracownikom nieodpłatne korzystanie z samochodów służbowych po pracy będą musieli wpłacić do ZUS składki na ubezpieczenie społeczne.

Jedna z ogólnopolskich firm zajmujących się sprzedażą leków i kosmetyków zapewnia przedstawicielom handlowym samochody służbowe. Osoby te mogą korzystać z nich nieodpłatnie także do celów prywatnych. Ze względu na to, że wykonują pracę w terenie, wprowadzono bardzo rygorystyczne zasady rozliczania wykorzystania pojazdów. Cena samochodu wynajmowanego od specjalistycznej firmy jest podstawą do ustalenia wartości przejechanego kilometra, także tego dla celów prywatnych. Pracownik pod koniec miesiąca musi złożyć oświadczenie, ile faktycznie przejechał kilometrów, załatwiając swoje prywatne sprawy.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.