Dziennik Gazeta Prawana logo

Pieniądze na szkolenia dla 45-latków

4 marca 2009

Od 1 lutego starosta może zapłacić za szkolenia i studia podyplomowe pracowników, którzy ukończyli 45 lat, a także za przejazdy, zakwaterowanie i wyżywienie związane z udziałem w szkoleniach. Nowe możliwości finansowania z Funduszu Pracy szkoleń starszych pracowników wprowadziła grudniowa nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. W czasie szkolenia i studiów podyplomowych nie mają oni prawa do stypendium szkoleniowego. Warunkiem ubiegania się przez nich o wsparcie finansowe na szkolenia jest zarejestrowanie się w urzędzie pracy jako poszukujący pracy. Nowe rozwiązania zwiększą 45-latkom szanse na wzrost kwalifikacji, a w konsekwencji także ich zatrudnienia, szczególnie w czasie kryzysu gospodarczego. W trudnych czasach pracownikom lepiej wyszkolonym, z większymi kompetencjami będzie łatwiej zachować miejsca pracy.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.