Dziennik Gazeta Prawana logo

W maju mija termin wpłacenia pierwszej raty na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych

25 maja 2010

Pracodawca nie musi zakładać odrębnego konta bankowego, na którym będą gromadzone środki na fundusz socjalny, jeżeli zatrudnia mniej niż 20 pracowników.

Przepisy dokładnie precyzują, w jakich terminach pracodawca jest zobowiązany przesyłać pieniądze gromadzone w zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Pierwszy z nich mija 31 maja. Do tego dnia pracodawca musi przesłać kwotę odpowiadającą 75 proc. odpisów podstawowych naliczanych za pracowników zatrudnionych w warunkach normalnych, osoby wykonujące prace w szczególnych warunkach lub prace o szczególnym charakterze oraz pracowników młodocianych. Pozostałą kwotę odpisów podstawowych oraz dobrowolne zwiększenia odpisu podstawowego, których może dokonać w stosunku do pracownika legitymującego się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz emerytów i rencistów, musi wpłacić do końca września tego samego roku kalendarzowego.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.