W kolejkach do lekarza pracownicy nie powinni wypoczywać, a są do tego zmuszani
Często na badania kontrolne czekają nawet kilka dni po zakończeniu choroby. Szef każe im wtedy wykorzystać urlop, a powinien potraktować tę nieobecność jako usprawiedliwioną. Pytanie tylko, czy zawsze płatną
"Po chorobie trwającej ponad 30 dni wróciłam do pracy. Był to wtorek. Zgłosiłam to pracodawcy z prośbą o skierowanie na badania kontrolne. Otrzymałam je dopiero w czwartek. We wtorek próbowałam się także umówić do lekarza medycyny pracy. Okazało się, że z powodu kolejek może mnie przyjąć dopiero w sobotę. Poinformowałam o tym dział kadrowy, który z kolei zażądał ode mnie złożenia wniosku urlopowego na dni, w których oczekiwałam na badania. Od wtorku do piątku przebywałam więc na urlopie wypoczynkowym. Zastanawiam się jednak, czy żądanie działu kadrowego było uzasadnione? Jeśli nie, to czy mogę w jakikolwiek sposób anulować wniosek urlopowy" - pyta czytelniczka.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.