Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Technologie

Transformacja biznesowa pomaga się przygotować na kryzysy

27 września 2022
Ten tekst przeczytasz w 8 minut

Z pewno ś ci ą nie jest dzi ś ł atwo patrze ć z optymizmem w przysz ł o ś ć , ale trzeba si ę na ni ą przygotowa ć . Firmy buduj ą r ó ż ne scenariusze backupowe, zabezpieczaj ą c si ę przed kolejnymi kryzysami - m ó wi Marek G ł azowski, prezes zarz ą du IFS Polska i Europa Wschodnia.

f0cf9f3c-e888-424c-a4b7-db607a60d057-u7e652-marek-g-c5-82azowski-prezes-zarz-c4-85du-ifs-polska-i-europa-wschodnia-37573105.jpg

Automatyzacja i cyfryzacja w dobie koronawirusa przyspieszyła, zwiększyły się nakłady na cyfryzację - dla branży IT to był intensywny czas?

Zdecydowanie można tak powiedzieć. W trakcie pandemii trzeba było przełączyć się na narzędzia cyfrowe. To wzmogło inwestycje, przede wszystkim infrastrukturalne, w tym w zapewnienie łączności, ale i cyberbezpieczeństwa. Firmy bardzo mocno inwestowały w infrastrukturę, a także w oprogramowanie i produkty cyfrowe, które usprawniały oraz automatyzowały ich działalność, a także sprawność organizacyjną. Postęp technologiczny, jaki zaobserwowaliśmy w ostatnich dwóch latach, jest niesamowity. Pojawiła się w końcu masowa świadomość technologii i konieczności jej wykorzystywania.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.