Każda wiadomość ma cenę
Presja wydawców w sprawie sposobów wykorzystywania ich treści w sieci przynosi pierwsze skutki. Przedstawiciele branży internetowej nie mówią już w tej sprawie jednym głosem. Wkrótce zacznie działać organizacja, która w imieniu wydawców będzie ścigać piratów i ściągać opłaty za wykorzystywane treści gazetowe. Pomijając kwestię kradzieży treści przez małe serwisy, największym wyzwaniem jest wywalczenie nowego modelu współpracy z portalami. Tylko Onet przyznał, że wydawcy powinni zarabiać więcej i szykuje propozycję współpracy. Reszta schowała głowę w piasek, licząc, że sprawa się rozmyje. Problem jednak jest, bo bez treści wydawców wartość informacyjna portali na pewno będzie mniejsza, a same nie będą w stanie szybko nadrobić zaległości. Jest jeszcze Google. Artur Waliszewski, szef Google w Polsce, pokazał w rozmowie z GP, że nie zamierza umierać za portale, podkreślając, że nie dadzą one wydawcom tyle, co Google. Wydawcom udało się więc dokonać pierwszego wyłomu w murze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.