UKE i KRRiT nie porozumiały się w sprawie przyszłości II multipleksu
W środę wieczorem rozpoczęła oficjalnie nadawanie naziemna telewizja cyfrowa w Polsce. Choć pierwszy multipleks ruszył, wciąż nie ma porozumienia między UKE i KRRiT co do kształtu drugiego.
Stały dostęp do siedmiu programów w jakości cyfrowej mają już mieszkańcy Warszawy, Poznania, Rzeszowa, Zielonej Góry, Żagania i okolic tych miast. W ofercie I multipleksu, czyli wiązki częstotliwości, dostępne są TVP 1, TVP 2 i TVP Info, TVN i Polsat, a także TV 4 i TV Puls. Operatorem I multipleksu został TP Emitel. By oglądać kanały, trzeba kupić dekoder i antenę (koszt około 200-400 zł) lub telewizor z wbudowanym modułem do odbioru sygnału. Powinien on być dostosowany do odbioru sygnału zakodowanego w formacie MPEG-4.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.