Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Technologie

W II kwartale przybyło tylko 134 tys. łączy internetowych

1 lipca 2018
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Do 18,9 proc. spadł udział Grupy Telekomunikacja Polska w liczbie nowo podłączonych łączy szybkiego internetu.

W końcu czerwca w Polsce było 4 mln 502 tys. szerokopasmowych łączy internetowych - wynika z danych firmy Point Topic (bez uwzględnienia sieci osiedlowych i mobilnego internetu). Liczba łączy wzrosła o 3,1 proc., najmniej od II kwartału 2008 r.

Grupa TP w II kwartale zdobyła jedynie 25 tys. nowych klientów. Jej udział w rynku szerokopasmowego internetu po raz pierwszy spadł poniżej 50 proc., do 49,6 proc. Rok wcześniej wynosił 56,7 proc. Udział TP w rynku szerokopasmowego internetu dostarczanego za pomocą łączy telefonicznych zmniejszył się do 75,7 proc. z 83,8 proc. rok temu.

Netia, drugi gracz na polskim rynku, pozyskała 18 tys. klientów szybkiego internetu (najmniej od IV kwartału 2006 r., czyli od chwili umożliwienia operatorom alternatywnym świadczenia usług z wykorzystaniem infrastruktury TP). UPC Polska, trzeci co do wielkości dostawca internetu, między końcem marca a końcem czerwca 2009 r. zdobył 15 tys. klientów (najmniej od II kwartału 2008 r.).

W II kwartale 2009 r. na świecie liczba szerokopasmowych łączy wzrosła o 12 mln 960 tys., do 444,3 mln. Globalny wzrost w II kwartale był najniższy od 2005 roku.

@RY1@i02/2009/189/i02.2009.189.166.005c.001.jpg@RY2@

Szybki internet w Polsce

Tomasz Świderek

tomasz.swiderek@infor.pl

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.