Nokia Siemens Network powalczy o miliardy na budowę szybkiego internetu
Za pięć lat z mobilnego dostępu do sieci w Polsce korzystać ma nawet 27 mln osób. Potrzebna jest do tego nowoczesna infrastruktura
Dr Radomir Grucza, prezes Nokia Siemens Networks w Polsce, codziennie rano ściąga na iPada polskie i zachodnie dzienniki. - Kupiłem tablet, by mieć dostęp do świeżej prasy - mówi. Na transferze danych zarabia nie tylko sieć komórkowa, której Grucza jest klientem, ale pośrednio także jego pracodawca. Nokia Siemens Networks zajmuje się budową infrastruktury dla operatorów komórkowych, które przeżywają właśnie boom na mobilny internet i inwestują w rozwój swoich sieci. Walkę o ich wydatki od lat toczą ze sobą, obok Nokii Siemens Networks, szwedzki Ericsson, francuski Alcatel-Lucent i chiński Huawei.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.