Dziennik Gazeta Prawana logo

Nokia Siemens Network powalczy o miliardy na budowę szybkiego internetu

27 czerwca 2018

Za pięć lat z mobilnego dostępu do sieci w Polsce korzystać ma nawet 27 mln osób. Potrzebna jest do tego nowoczesna infrastruktura

Dr Radomir Grucza, prezes Nokia Siemens Networks w Polsce, codziennie rano ściąga na iPada polskie i zachodnie dzienniki. - Kupiłem tablet, by mieć dostęp do świeżej prasy - mówi. Na transferze danych zarabia nie tylko sieć komórkowa, której Grucza jest klientem, ale pośrednio także jego pracodawca. Nokia Siemens Networks zajmuje się budową infrastruktury dla operatorów komórkowych, które przeżywają właśnie boom na mobilny internet i inwestują w rozwój swoich sieci. Walkę o ich wydatki od lat toczą ze sobą, obok Nokii Siemens Networks, szwedzki Ericsson, francuski Alcatel-Lucent i chiński Huawei.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.