Cyfryzacja dla opornych, czyli co trzeba wiedzieć , by telewizor nadal odbierał
Ruszył proces wyłączania naziemnych analogowych nadajników telewizyjnych. Zakończy się w lipcu 2013 r.
7 listopada wyłączono pierwsze nadajniki telewizji analogowej, kolejne wyłączone zostaną 28 listopada i tak partiami do końca lipca 2013 r. nadawanie cyfrowe zostanie włączone w całym kraju. Dla posiadaczy kablówki czy anten satelitarnych nic się nie zmieni. Zmiana dotyczy jedynie tych, którzy odbierają telewizję z nadajników naziemnych. A to w skali kraju blisko jedna trzecia odbiorców. Choć przygotowania do przejścia z nadawania analogowego na cyfrowe trwały od ponad dwóch lat, to jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, jedynie 45 proc. Polaków wskazało, że wiedzą już wszystko na temat procesu cyfryzacji telewizji naziemnej i nie potrzebują żadnych dodatkowych informacji.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.