Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Energetyka

Na razie bez trzęsienia ziemi w paliwach

7 grudnia 2022
Ten tekst przeczytasz w 9 minut

Pierwsze dni obowiązywania sankcji naftowych na Rosję przyniosły zakłócenia, ale nie miały one większego wpływu na notowania ropy

Skrót artykułu
ankara-zablokowala-wyjscie-na-morze-srodziemne-ponad-20-statkom-z-rosyjska-ropa-37643931.jpg
Ankara zablokowa

Jedna z najpotężniejszych interwencji na rynku ropy w historii - tak obowiązujące od poniedziałku sankcje naftowe określa brytyjski Financial Times. I raportuje pierwsze zakłócenia związane z wejściem w życie nowych przepisów.

Korek tankowców

U wybrzeży Turcji powstał zator, ponieważ władze w Ankarze weryfikują, czy zawijające do portów tankowce posiadają pełne ubezpieczenie - a to właśnie ograniczenie dostępu do tych usług, zdominowanych przez firmy europejskie, jest jednym z kluczowych elementów najnowszych restrykcji wobec rosyjskiej ropy. Firmy, obawiając się reperkusji związanych z naruszeniem sankcji, nie podają informacji, o które zwracają się do nich tureckie władze.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.