Elektrim odblokuje sprzedaż pakietu akcji PAK
est szansa na zakończenie wieloletniego sporu i rozstrzygnięcie przyszłości Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów -Konin (PAK), jedynej polskiej dużej elektrowni, której nie objęła konsolidacja energetyki w 2007 roku. Ze źródeł zbliżonych do Elektrimu GP dowiedziała się, że główni akcjonariusze PAK - Skarb Państwa (50 proc.) i Elektrim, czyli w praktyce biznesmen Zygmunt Solorz- -Żak (46 proc.), osiągnęli wreszcie porozumienie. Kompromis ma polegać na tym, że Zygmunt Solorz-Żak godzi się na sprzedaż państwowych akcji inwestorowi wybranemu przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Elektrim pozostanie akcjonariuszem elektrowni.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.