Renesans węgla brunatnego?
W kolejnych latach będzie rosło znaczenie węgla brunatnego. W podniesieniu rangi "gorszego brata" węgla kamiennego pomoże PGE
Energetyka wytwarza coraz więcej energii z węgla brunatnego. Dzieje się tak głównie za sprawą elektrowni w Bełchatowie i Turowie należących do PGE oraz siłowni Pątnów - Adamów - Konin kontrolowanych przez Zygmunta Solorza-Żaka. Węgiel brunatny wypiera z rynku węgiel kamienny, bo jest tańszy, a przy spadającym zapotrzebowaniu na energię i lecących na łeb, na szyję cenach prądu opłacalne pozostały elektrownie o najniższych kosztach zmiennych. Te zaś w siłowniach opalanych węglem kamiennym bywają wyższe od aktualnej ceny prądu na giełdzie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.