Rosyjski gaz dzieli Europę
Polska i Niemcy inaczej definiują swoje bezpieczeństwo energetyczne. Według naszych władz w 2022 r. mamy być bezpieczni pod względem dostaw energii. W tym samym roku Niemcy wyłączą swoją ostatnią elektrownię atomową i prawdopodobnie będą centrum sprzedaży rosyjskiego gazu w Europie. Jak pogodzić te rozbieżne interesy? – zastanawiali się uczestnicy debaty „Większe bezpieczeństwo energetyczne dla Polski i Europy” zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną przy współpracy z Fundacją Konrada Adenauera
Polska zrealizowała i realizuje inwestycje w infrastrukturę gazową oraz dywersyfikuje dostawy. Czy już jesteśmy bezpieczni pod względem energetycznym?
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.