Dziennik Gazeta Prawana logo

Galerie ciągle na minusie

W tym roku walka toczy się nie o wzrost obrotów w centrach handlowych, ale o to, by spadek był jak najmniejszy
W tym roku walka toczy się nie o wzrost obrotów w centrach handlowych, ale o to, by spadek był jak najmniejszyembuk-importer
23 czerwca 2020

Klienci wracają do centrów. Jednak nie tak szybko, jak chcieliby tego ich właściciele i najemcy

Tuż po odmrożeniu, czyli w pierwszym tygodniu maja, liczba odwiedzin centrów była o jedną trzecią, a w niektórych miejscach nawet o niemal połowę mniejsza niż rok wcześniej. W tygodniu od 15 do 21 czerwca spadek wynosił już tylko 27–38 proc. – wynika z danych Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH). Według niej bywają już też dni, jak 12 czerwca, w którym klientów było niemal tyle samo co przed rokiem.

Pozostało 90% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.