Dziennik Gazeta Prawana logo

Banki nie wypłacą dywidend także w przyszłym roku

22 czerwca 2009

Tylko dwa giełdowe banki mogą podzielić się w tym roku z akcjonariuszami zyskami za rok 2008. Jednym z nich jest Noble Bank, który na dywidendę przeznaczył 45,2 mln zł. To zresztą o 54 mln zł mniej, niż pierwotnie planował. Była to reakcja na zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego, która zasugerowała, aby banki jak największą część zysku przeznaczyły na podwyższenie funduszy własnych. Drugi bank, który zapewne wypłaci dywidendę, to PKO BP. Jego zarząd postąpił wbrew KNF i rekomenduje przeznaczenie na dywidendę całego zysku za 2008 rok, niemal 2,9 mld zł.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.