Dziennik Gazeta Prawana logo

Inwestorzy grający na kontraktach nie spowodują wahań indeksu WIG20

16 czerwca 2009

W najbliższy piątek na GPW wygaśnie czerwcowa seria kontraktów terminowych na WIG20. Liczba otwartych pozycji (LOP) na tej serii kontraktów utrzymuje się na wysokim poziomie ponad 90 tys., choć według danych warszawskiej giełdy żaden inwestor nie kontroluje znaczącej liczby pozycji. Mimo wysokiego LOP analitycy spodziewają się, że tym razem przed wygaśnięciem kontraktów na WIG20 warszawska giełda uniknie przepychanek między inwestorami, do jakich dochodziło wcześniej. Chodzi m.in. o próby obniżenia notowań indeksu przez tych, którzy obstawiali jego spadek i chcieliby ograniczyć straty na rynku kontraktów. Choć jeszcze niedawno duża część rynku spodziewała się, że trwające od połowy lutego wzrosty zostaną w II kwartale skorygowane, WIG20 od początku kwietnia zyskał ponad 33 proc. i przekroczył barierę 2000 pkt.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.