Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Biznes

W maju Tychy zakończą produkcję Seicento

3 lipca 2018
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Jeszcze w tym miesiącu zakończy się w tyskich zakładach produkcja modelu Fiat 600 - podał Fiat Auto Poland.

Do 2005 r. model nosił nazwę Seicento. Wytwarzany był od jesieni 1997 r. Do końca kwietnia tego roku z taśm tyskiej fabryki zjechało aż 1,3 mln egzemplarzy. Według Instytutu Samar ten model był najchętniej kupowanym autem w Polsce od 1999 r. do 2001 r. Potem przez kolejne lata jego miejsce na czele rankingu zajął inny produkt z Tych - Fiat Panda.

Co ciekawe, dni tego ostatniego modelu także są policzone, a to dlatego, że włoska centrala zdecydowała o ulokowaniu produkcji następcy Pandy we włoskich zakładach Pomigliano dArco pod Neapolem.

Przedstawiciele polskiej spółki zapowiadają, że w przyszłym roku w fabryce rozpocznie się montaż nowego modelu. Będzie to Lancia Epsilon. Nie można też wykluczyć innych modeli. Nieoficjalnie coraz więcej mówi się o lokalizacji w Tychach nowej generacji Fiata Uno, a i nowa Panda - jak słychać z Włoch - nie do końca jest stracona.

cez

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.