Dziennik Gazeta Prawana logo

Deweloperzy oddają coraz mniej lokali

29 czerwca 2018

Od stycznia do końca lipca oddano do użytku 65,2 tys. mieszkań. To o 13,5 proc. mniej niż w tym samym okresie 2010 roku i aż o 28,8 proc. mniej niż w kryzysowym roku 2009 - podał GUS.

W ciągu siedmiu miesięcy tego roku rozpoczęto budowę 94,9 tys. mieszkań, tj. o 2,6 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, wzrosła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia - do 104,6 tys., czyli o 6,0 proc. - Być może jest to reakcja, zwłaszcza firm deweloperskich, na słabnący popyt, ograniczany drożejącymi kredytami i niekorzystnymi zmianami w programie "Rodzina na swoim". To właśnie deweloperzy mocno ograniczyli liczbę oddawanych lokali. Spadek w skali roku przekroczył bowiem 12 tys. (20,6 proc.) - tłumaczy Bernard Waszczyk, analityk Open Finance.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.