Dziennik Gazeta Prawana logo

Solorz-Żak tnie w Polkomtelu

27 czerwca 2018

Zatrudnienie w firmie straci od 700 do 1400 osób

Zygmunt Solorz-Żak, nowy właściciel Polkomtelu, do którego należy sieć komórkowa Plus, szykuje w spółce rewolucję. Nowy zarząd wprowadzi nową strukturę organizacyjną, a teraz szuka oszczędności. Na pierwszy ogień poszły drobiazgi: od papieru do drukarek po nowe, niższe premie. Teraz pora na cięcia większego kalibru, czyli na zwolnienia. Wiadomo, że będą. Nie do końca jest tylko znana ich skala. Jeszcze przed świętami mówiło się o 500 czy 700 osobach, teraz już o 1400. To gigantyczna część liczącej około 4 tys. osób załogi. Według informacji "DGP" decyzje w tej sprawie zapaść mają do końca stycznia.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.