Telekomunikacja Polska do podziału
Przez lata TP SA broniła się przed rozbiciem na część hurtową i detaliczną, do czego chciał ją zmusić nadzorca rynku. Teraz gotowa jest to zrobić z własnej woli. I dodatkowo jeszcze na tym zarobić
Grupa Telekomunikacja Polska pracuje nad koncepcją oddzielenia od spółki części stacjonarnej - zarówno głosowej, jak i internetowej. Pozostawi sobie część mobilną pod szyldem Orange. Na bazie stacjonarnej powstałby hurtowy operator, w którym udziały mogliby mieć inni operatorzy telekomunikacyjni - wynika z informacji DGP uzyskanych od osób znających kulisy sprawy. - Na tym da się jeszcze sporo zarobić - mówi jeden z naszych rozmówców.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.