Biuro Maklerskie DnB Nord żegna się z klientami
Finanse
Już za siedem tygodni na rachunkach prowadzonych przez Biuro Maklerskie DnB Nord nie będzie można przeprowadzić żadnych operacji. Wyjątek stanowić ma tylko transfer zgromadzonych funduszy do innej firmy inwestycyjnej. Taką operację będzie jednak można zlecić tylko w dwóch punktach obsługi klienta BM DnB Nord w kraju: radomskim i poznańskim. Po 22 kwietnia tego roku pozostałe POK-i tego biura zostaną bowiem zamknięte. Później podobny los spotka także punkty w Radomiu i Poznaniu.
Powód? Bank DnB Nord, do którego należy likwidowana firma inwestycyjna, zmienia profil działalności w Polsce. Chce wrócić do roli banku korporacyjnego, specjalizującego się w sektorze dużych przedsiębiorstw. Z tego powodu rezygnuje z obsługi klientów detalicznych, w tym także z obsługi maklerskiej.
BM DnB Nord ma obecnie w Polsce ok. 5 tys. klientów. Co się z nimi stanie? Mają kilka możliwości. Mogą po prostu zamknąć swój rachunek. Mogą również - jeśli wyrażą taką wolę - bez jakichkolwiek opłat przenieść go do Domu Maklerskiego Noble Securities. Jeśli nie zdecydują się na żadne z powyższych rozwiązań, zgodnie z obowiązującymi przepisami ich rachunki inwestycyjne zostaną przeniesione do tego domu maklerskiego, który wskaże Komisja Nadzoru Finansowego. Klienci biura maklerskiego DnB Nord zostali już listownie poinformowani o powyższych możliwościach.
DnB Nord to niejedyna instytucja finansowa, która nie chce już dłużej świadczyć usług klientom detalicznym w Polsce. Z ich obsługi wycofują się lub znacząco ją ograniczają m.in. Citi Handlowy, HSBC oraz Nordea.
Bartłomiej Mayer
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu